10 Ocak 2020

Gösterim: 99

Bölüm Tanıtımı

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü, gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği eğitimini uluslararası çağdaş mühendislik becerileri ile harmanlamak amacındadır. program boyunca öğrencilere eleştirel düşünme, iletişim ve analitik beceriler kazandırılması hedeflenmektedir. 

Program boyunca yürütülecek dersler gemi inşaatı, gemi makineleri ve işletmelerinin temel ihtiyaçları ve işlevleri bağlamında, uluslararası gemi inşaa ve gemi makine operasyonunun yanı sıra mühendislik faaliyetlerinin içerdiği karmaşık durumların altından başarı ile kalkmayı sağlayacak ileri öğrenme seviyeleri için sağlam bir altyapı oluşturacaktır.

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği programı, temel  mühendislik ile ilgili tüm konuları içerir. Programın başta Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) tarafından belirlenen düzenlemelere uygun olmak üzere denizde emniyet, güvenlik, çevrenin korunması, deniz bilimleri, tersane ve gemi işletmeciliği, mühendislik ekonomisi, denizcilikle ve deniz araçları tasarımı ile ilgili tüm uluslararası ve ulusal mevzuat ve standartlar gibi çok farklı konuları içermektedir ve öğrenciler bu konularla donatılır.